BUZ SPORLARI SALONU 2 AY BAKIMA ALINACAK
ALTINORDU YENİ SEZONA MERHABA DEDİ...
GÖZTEPE KASIMPAŞALI BARIŞ'I ALDI
BOSTANLISPOR AİKİDO OKULU AÇILIYOR...
Bu yazı 28.08.2013 / 23:39 tarihinde eklendi. 499 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PINAR KARŞIYAKA İSTİKRARI SEVMİYOR MU? - MERT ERBOY

Dilimize Arapça'dan geçme bir kelimedir istikrar...
MERT ERBOY

Sözlük anlamı ise "aynı kararda, biçimde sürme, kararlılık" olan istikrar maalesef Pınar Karşıyaka'ya son yıllarda bir türlü uğrayamıyor...

Başarılı geçen bir sezonun ardından yeşil kırmızılı ekipte yaşananlar gerçekten enteresan. Genel Kurulun ardından Tamer Ustaoğlu'nun başkanlığında oluşturulan basketbol şube yönetimi kamuoyunun beklemediği, ancak bazı kesimlerce "çok normal, bekleniyordu" dediği kararlara imza attı.

Bu kararlarda kafalarda soru işaretleri bıraktı... Neydi bunlar?

Şöyle bir bakacak olursak, ilk olarak kulübün bünyesinden yetişen, daha sonra İstanbul ve Almanya'da tecrübe kazanıp, "Borcumu ödemeliyim" diyerek geçen sezon Ufuk Sarıca'nın yardımcılığını yapan Engin Gençoğlu ile yollar ayrıldı. Ufuk Sarıca'nın "ekibim kalsın" demesine karşın Gençoğlu acaba, ısrarla yerine daha önce kulüpte yardımcı antrenörlük yapmış olan "yardımcı çalıştırıcı"nın getirilebilmesi için mi yollanmıştı? Şu ana kadar gerçekleşmemiş olsa bile bu kadar ısrarının sebebini biri çıkıp açıklasa da camia rahatlasa...

Kulüp Başkanı Fatih Diniz'le "ağabey-kardeş ilişkileri"ni oyunculuk döneminden bu yana sürdüren ve kulüp içinde de "Fatih Diniz geldi, O'na kimse dokunamaz" denilen Levent Türknas'ın işine neden çok kritik bir dönemde son verildi?

Azerbaycan'daki maddi ve manevi açıdan çok iyi konumdaki görevini "Kaf Sin Kaf sevgisi"yle bırakarak yuvaya dönen eski kaptan; ne oldu da, yeni yönetim tarafından gelecek sezon için ilk olarak anlaşılan isim olmasına karşın tüm işler tamamlandıktan sonra gönderildi?

Bir başka konu da, geçen yılki başarını baş mimarı başantrenör Ufuk Sarıca'nın rüştünü ispat eden oyuncu kadrosunu korumak istemesine karşın, 8 ismin ayrılmasına engel olunmadı? Yoksa olunmak mı istenmedi. Veya bizlerin bilmediği başka konular mı var?

Yabancı seçiminde niçin bu kadar geç kalındı? Bunun sebebi bütçenin yeterli olmaması mı? Oyuncu menajerleri arasındaki kısır döngü mü? Yoksa takip edilen yabancı oyuncuların anlaşma sağlanmadan dillendirilmesi mi?

Yukarıda yazıya "istikrar"la başlamıştık. İstikrar başarıyı beraberinde getirir. Hele ki sporda önemli olan gelen başarıyı istikrarlı bir biçimde sürdürebilmektir.

Pınar Karşıyaka'da istikrar neden yok acaba? Her yeni gelen, bir öncekinin izlerini silmek zorunda mı?  Bunun özel bir sebebi var mı? Yoksa eğer neden peki bu istikrarsızlık?..

xxx

Bölgesel Ligin yeni Egelisi Afyonkarahisar...

Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi'nde bu sezon bir Ege ekibi daha boy gösterecek: Afyonkarahisar Belediyespor. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Zeki Kuş, Afyonkarahisar Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Orhan Küçüksağrıcı, Basketbol İl Temsilcisi Rıfat Yağmur, Belediyespor Kulüp Başkanı Abdullah Aydoğan ve Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin bu oluşumda katkıları çok fazla. Takımda dümene bir zamanlar İzmir'de Tuborg forması giyen Gürkan İşbırakmaz getirilirken; İşbırakmaz'ın yardımcılığına ise Şükrü Gülbahar yapacak. Erkan Hacıoğlu, Serdar Ünsür, Batu Kurtar, Yasin Doğuş Topçu, Serhat Taşdelen, Ersin Taşkin, Alperen Kalaycıoğlu, Enes Abay, Çağlar Güler ve Mesut Kökel ile de kadrosunu oluşturan Afyon temsilcisinin lige renk getireceği kesin...
Bölgesel Ligde, şu ana kadar yatırım yapan Egeliler Petkim, Tire Belediyespor, Manisa Belediyespor olarak görülüyor. Pınar Karşıyaka'nın pilot takım ile katılacağı dillerde. Bostanlıspor'un katılım için sponsor arayışı hızla devam ediyor.

Katılım süresinin 9 Eylül'e kadar uzatılması bakalım Bölgesel ve Bayanlar 2. Ligine yeni takımlar ekleyecek mi? Bayanlarda efsane olan Urla Gençlik'in yerine Edaspor'un Urla'dan 2. Bayanlar Ligine soyunması bir zamanların 1. Ligde fırtınalar estiren şirin beldesine yeniden basketbol heyecanı getireceği kesin.

 
 

Yazdır Paylaş
Diğer MERT ERBOY Yazıları